Tegoroczny koncert odbędzie się w średniowiecznej scenografii zamku Kalemegdan na belgradzkiej starówce.

Reklama

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w tokijskiej hali Makuhari Messe, w 2009 r. Po raz drugi, Prodigy zagrali rok później w mieście Milton Kynes, położonym w pobliżu Londynu. Na koncercie tym bawiło się ponad 65 tys. osób.

Jak napisano na oficjalnej stronie internetowej festiwalu, Anglicy z The Prodigy chcą skorzystać z doświadczeń wyniesionych z koncertów we wschodniej Europie i "jeszcze raz podnieść sobie wysoko poprzeczkę".

Zespół grał już w stolicy Serbii, w 1995 r. Bilety na występ Anglików rozeszły się błyskawicznie, a w myśl miejskiej legendy, zespół miał po występie otrzymać klucze do miasta, które natychmiast zgubił.

W myśl tradycji, występy trwają zwykle od 18 po południu do 6 rano. Na trzech scenach zaproszeni goście mają przygotowywać słuchaczy do finałowego występu The Prodigy, podczas którego zespół zaprezentuje nowy materiał na 2012 rok. W tym roku przewidziano także występ specjalnego gościa: Skrillexa - amerykańskiego producenta tanecznej muzyki elektronicznej.

Reklama

Do wzięcia udziału w koncercie zostali zaproszeni także lokalni artyści - grający hardcore reggae zespół Eyesburn, punkrockowa grupa Goblini & Ritam Nereda, wykonujący elektroniczny punk zespół Lollobrigida oraz Petrol.

Warrior's Dance Festival 2012 ma się odbyć 15 września.