29 lipca artystka wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej, a dzień później w szczecińskim Teatrze Letnim. Na żywo Amerykanka promować będzie nowy album, którego premiera planowana jest na 28 maja.

Reklama

Melody Gardot to wokalistka o polskich korzeniach (jej babcia była Polką). Od dziecka uczyła się gry na fortepianie i śpiewu. Nieszczęśliwy wypadek spowodował, że życie Melody uległo całkowitej zmianie – w jego wyniku doszło u niej do zmiany wrażliwości na dźwięk i światło. Dziś Melody porusza się o lasce i nosi zazwyczaj ciemne okulary. W czasie rehabilitacji artystka skupiła się na muzyce – efektem było nagranie pierwszego minialbumu "Some Lessons: The Bedroom Sessions", który zyskał uznanie krytyków i otworzył artystce drogę do nagrania longplaya.

Na debiutanckiej płycie, "Worrisome Heart", pokazała, że potrafi w niesamowity sposób połączyć własną pasję z wielką tradycją jazzu i bluesa. Kolejne dzieło wokalistki było już prawdziwym triumfem – "My One And Only Thrill" to idealne połączenie rytmów latynoskich, bluesa i duchowości oraz swobody muzyki folk.

We wrześniu 2009 roku Gardot wystąpiła na specjalnym koncercie w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. W Polsce płyta "My One And Only Thrill" osiągnęła status platyny.