Pierwszym hitem Sinéad O'Connor była "Mandika" z 1987 roku, a multiplatynowy sukces płyty "I Do Not Want What I Haven't Got" z niezapomnianą wersją utworu Prince'a "Nothing Compares 2 U" umocnił jej pozycję we współczesnej muzyce popularnej.

Reklama

Następne lata to liczne kooperacje oraz wydawanie kolejnych albumów, w których eksperymentowała z tak odległymi muzycznymi gatunkami jak irlandzki folk ("Sean-Nós Nua" z 2002) czy roots reggae ("Throw Down Your Arms" z 2005). Na koncie ma współpracę z takimi artystami jak Peter Gabriel, Massive Attack, The Chieftans, Asian Dub Foundation, Burning Spear czy Sly & Robbie.

O'Connor jest jedną z ikon irlandzkiej muzyki. Do tej pory wokalistka wydała 13 płyt. Koncert artystki odbędzie się podczas WrocLove Fest 2012 – trzydniowej imprezy muzycznej organizowanej z okazji Święta Wrocławia.

Wcześniej występ na festiwalu potwierdziły już przedstawiciele reggae – Gentleman i Stephen Marley oraz hiszpańska gwiazda flamenco chill – Chambao. Bilety w promocyjnej cenie 50 zł (do końca marca) dostępne są nabycia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach biletin.pl, Ticketpro.pl i Eventim.pl.