Biohazard to grupa powstała w 1988 roku w Nowym Yorku na Brooklynie, która była jedną z pierwszych łączących elementy hip-hopu, hard core'u i metalu. Ich kariera nabrała rozpędu w 1992 roku wraz z wydaniem drugiego albumu "Urban Discipline". W kolejnych latach Biohazard można było usłyszeć w towarzystwie takich sław hip hopu jak Onyx czy Cypress Hill. Na początku 2012 roku ukazał się kolejny album bandu, "Reborn in Defiance", w ramach promocji którego zespół ruszył w trasę koncertową.

Reklama

Zespół Illusion powstał w 1992 roku z inicjatywy Tomka "Lipy" Lipnickiego, Jurka "Jerry'ego" Rutkowskiego i Pawła Herbascha i już w 1993 roku po raz pierwszy pojawił się na festiwalu w Jarocinie. W tym samym roku wydany został też debiutancki album, "Illusion". Na płycie słychać fascynację modnym wtedy grunge'em i grupami Soundgarden, Nirvana, Alice In Chains, Pearl Jam czy Rage Against The Machine. Po siedmiu latach działalności i wydaniu pięciu płyt, zespół zagrał pożegnalny koncert w gdańskim klubie "Kwadratowa" 14 listopada 1999 roku. Tomasz Lipnicki założył grupę Lipali, a pozostali muzycy stworzyli zespół Oxy.gen. W 2011 roku Illusion wznowiło jednak działalność koncertową.

Kult zagra w Jarocinie jedyny koncert związany z trzydziestoleciem swojego istnienia. Będzie to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń tego lata nie tylko w Jarocinie, lecz na całej polskiej mapie festiwalowej. Kult kierowany przez Kazika Staszewskiego to prawdziwa legenda polskiej muzyki. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość przebojów, słynie także z długich, niezapomnianych koncertów. Do najważniejszych albumów w dyskografii grupy należą albumy "Posłuchaj To Do Ciebie", "Spokojnie", "Tata Kazika" czy "Ostateczny Krach Systemu Korporacji".

Wcześniej swój udział zapowiedziały kapele Against Me!, TZN Xenna i Lipali. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem systemów Ticketpro.pl oraz eBilet.pl, a także na stronie Go-ahead.pl. Karnety kosztują 125 zł do 30 czerwca oraz 135 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 85 zł do 30 czerwca oraz 95 zł od 1 lipca.