Andrea Bocelli to najlepiej sprzedający się artysta w historii muzyki klasycznej. Do tej pory nagrał 13 albumów studyjnych i każdy z nich sprzedawał się w liczbie ponad 70 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Reklama

Bocelli nieczęsto koncertuje, tym bardziej jego wizyta w Polsce będzie ważnym wydarzeniem dla melomanów. Jednak, jak mówi sam tenor, występ w Łodzi będzie również dla niego samego przyjemnością. – Z wielką przyjemnością wybieram się na ten koncert. Tym bardziej, że doskonale wspominam mój poprzedni występ w Polsce. Publiczność była bardzo serdeczna, zostałem ciepło przyjętyAndrea Bocelli wspomina swoją wizytę w naszym kraju.

Bocelli dodał, że miło wspomina również udział polskich śpiewaków operowych w jego koncercie. – To była dwójka bardzo zdolnych, młodych ludzi – mówi tenor. Bocelli słynie z duetów i jak sam przyznaje, na świecie jest wielu ludzi o pięknych głosach i chętnie będzie współpracował z nowymi nazwiskami w przyszłości.

W niedzielę w Łodzi Andrea Bocelli wystąpi na scenie z towarzyszeniem prawie siedemdziesięcioosobowej orkiestry symfonicznej oraz sześćdziesięcioosobowym chórem. Artyście będą także towarzyszyć specjalni goście.