Doc Daneeka & Benjamin Damage uznawani są za pionierów nowego muzycznego nurtu nazywanego deep rave. Choć każdy z nich z powodzeniem występował samodzielnie, to jednak sukces przyniosło im połączenie sił i wydanie singla "Creeper". W styczniu wydali debiutancki album "They! Live". To będzie pierwszy występ duetu w Polsce.

Reklama

Ukrywający się pod pseudonimem XXXY Rupert Taylor to utalentowany producent z Manchesteru, który przez ostatnie lata wyrobił sobie mocną pozycję na scenie future garage oraz house. Sukces przyniosły mu produkcje wydane w kultowym dublinskim All City oraz Infrasonics & Fortified. Jest autorem remiksów Sub Focusa oraz Count & Inden. Jego najnowsze nagrania wyda Doc Daneeka w swoim labelu Ten Thousand Yen oraz Well Rounded.

Scena Red Bull Music Academy, jednego z najważniejszych kultowych projektów muzycznych ostatniej dekady, zadebiutuje na FreeFormFestival. Zagoszczą na niej wykładowcy i absolwenci RBMA. Scena będzie działała w miejsce zeszłorocznego FFFClub i będzie najdłużej działającą sceną na całym festiwalu.

FreeFormFestival odbędzie się w Soho Factory w Warszawie. Na imprezie pojawią się A.G. Trio, Brodinski, Digitalism, Gesaffelstein, iamamiwhoami, Jazzanova, Little Boots, The Bloody Beetroots i Delphic. Ceny karnetów dwudniowych: 190 zł, od 1 września - 220 zł. Sprzedaż biletów jednodniowych rusza 16 lipca.