Zespół tworzy Australijka - Kate Akhurst i 3 Szwedów - Hampus Nordgren Hemlin, Oskar Sikow Engstrom oraz Markus Dextegen. Ich muzyka nawiązuje do najlepszych szwedzkichelektronicznych produkcji jak The Knife, Robyn czy Niki & The Dove. W styczniu ukazała się ich pierwsza EP-ka formacji, "Northen Lights", która została bardzo dobrze przyjęta przez muzyczną prasę, a szczególnie "NME" i "Pitchfork". Tytułowy utwór został mianowany jako Best New Track przez Pitchfork. Od jego premiery w listopadzie zeszłego roku ma już przeszło 400 tysięcy wyświetleń.

Reklama

W maju Kate Boy rozpoczynają pierwszą europejską trasę koncertową. Występ w Polsce będzie ich pierwszą wizytą w Polsce. Zespół jednocześnie zamyka zagraniczną część składu. Kolejnych artystów, już z Polski poznamy wkrótce.

FreeFormFestival dobędzie się w dniach 10 - 11 maja w Soho Factory w Warszawie. Wcześniej udział potwierdzili Hudson Mohawke, Woodkid, Miss Kittin, Apparat Band, SebastiAn, Azealia Banks, The Toxic Avenger i Fair Weather Friends, Parachute Youth, Novika, Fox i Tricky. Do 15 marca karnety sprzedawane są w cenie 150 zł, od 16 marca wzrasta do 170 zł.