Mick Hucknall, nazywany od lat "głosem wielkiej Murzynki w ciele wątłego rudzielca", po raz pierwszy uda się w trasę koncertową firmowaną własnym nazwiskiem. Po zakończeniu działalności jego macierzystej formacji Simply Red w 2010 roku, wokalista skupił się na przygotowaniu swojej drugiej solowej płyty.

Reklama

Muzyk debiutancką solową płytę wydał w 2008 roku. Album "Tribute To Bobby" był hołdem złożonym śpiewakowi bluesowemu, Bobby'emu Blandowi. Na swojej nadchodzącej płycie "American Soul" wokalista zdecydował się zaśpiewać utwory, których słuchał jako dziecko i które rozbudziły w nim chęć śpiewania. Na repertuar "American Soul" złożą się takie szlagiery, jak: "That's How Strong My Love Is" Ottisa Reddinga czy "I Only Have Eyes For You" Franka Sinatry.

Fani Micka Hucknalla będą mogli kupić bilety na jego koncert w Warszawie z dużym wyprzedzeniem – sprzedaż ruszy już 12 października. Solowy album wokalisty pt. "American Soul" trafi do sklepów 29 października.

Mick Hucknall urodził się 8 czerwca 1960 r. Nazwę jego zespół Simply Red zawdzięcza rudemu kolorowi jego włosów. Wykonująca brytyjski soul grupa szybko zwróciła na siebie uwagę wytwórni i w 1985 r. ukazał się jej debiutancki album "Picture Book". Największe triumfy zespół Simply Red święcił w 1991 r. dzięki albumowi "Stars", który zyskał w Wielkiej Brytanii status 12-krotnie platynowej płyty. Ostatnim w dorobku grupy albumem studyjnym jest album "Stay" z 2007 r. Wokalista wraz żoną i córką mieszka w Irlandii.