Macy Gray, laureatka wielu prestiżowych nagród muzycznych m.in. Grammy Award i BRIT Award, ma by pierwszą, ale nie nie jedyną gwiazdą, która wystąpi dla publiczności zgromadzonej w Sali Ziemi 15 grudnia. Sala jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, pomieści 2 tysiące osób, organizować tam, więc będzie można koncerty, które nie zmieściłyby się w innych polskich salach.

Reklama

Macy Gray urodziła się jako Natalie Renee McIntyre. Olbrzymi sukces zagwarantował jej debiutancki album "On How Life Is", wydany w 1999 r., oraz promujący go singiel "I Try". Płyta sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie i zyskała status potrójnej platyny.

Wokalistka otrzymała pięć nominacji do nagrody Grammy, nagrodę zdobyła jednak tylko raz. Jest również laureatką nagrody MTV Award i dwukrotnie BRIT Award. Wystąpiła również w wielu filmach, m.in. "Dniu próby" i "Spider-Manie". Współpracowała z Carlosem Santaną, Johnem Frusciante i Black Eyed Peas. W 2005 roku otworzyła własną szkołę muzyczną, The Macy Gray Music Academy w Los Angeles.