Amanda Palmer na żywo promować będzie pierwszy od czterech lat studyjny krążek. Album zatytułowany "Theatre Is Evil" ukazał się we wrześniu 2012 roku. W nagrywaniu płyty Amandę wspomógł jej nowy zespół The Grand Theft Orchestra."Theatre Is Evil" był nagrywany w Melbourne pod okiem Johna Congletona, producenta, który pracował z takimi twórcami jak St. Vincent, Murder By Death, Modest Mouse czy Xiu Xiu. Na płycie znajduje się piętnaście nowych kompozycji, w których słychać inspiracje muzyką, której Amanda słuchała dorastając – rocka z lat osiemdziesiątych oraz brit popu.

Reklama

Po rozstaniu z macierzystą wytwórnia – Roadrunner – Palmer poprzez portal kickstarter.com, w niecałe w dwa miesiące, uzbierała od swoich fanów gigantyczny budżet w wysokości 1,2 miliona dolarów. Cała kwota przeznaczona została na nagranie płyty, oprawę wizualną, teledyski, promocję oraz trasę koncertową.

Amanda Palmer solo zadebiutowała w roku 2008, wydając album "Who Killed Amanda Palmer". Wcześniej z sukcesami występowała z The Dresden Dolls oraz jako połowa duetu Evelyn Evelyn. Bilety na oba koncerty wkrótce w sprzedaży.