Grupa Vaya Con Dios powstała w 1986 roku w Belgii. Bardzo szybko zyskała fanów za sprawą niepowtarzalnego brzmienia i klimatu utworów. Ten unikatowy styl tworzą melancholijny głos Dani Klein, charakterystyczne brzmienia akustycznej gitary, kompozycje czerpiące z różnych kultur i stylów muzycznych np. z hiszpańskiego flamenco, francuskiej chanson czy z muzyki cygańskiej.

Wylansowali takie przeboje jak "What's A Woman", "Time Flies", "Puerto Rico", "Don't Break My Heart" czy "Nah Neh Nah". Dziś Vaya Con Dios ma na swoim koncie 9 albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy. W 1996 zespół wystąpił jako gwiazda Festiwalu w Sopocie. W tym samym roku Dani Klein, z powodów osobistych, zdecydowała się na zawieszenie działalności grupy. Po 9 latach przerwy zespół wrócił w świetnym stylu albumem "The Promise" i kolejnym hitem "No One Can Make You Stay". Mogliśmy się o tym przekonać na żywo podczas wyprzedanych koncertów w 2005, 2006 i 2010 roku.

Pomimo tych sukcesów, Klein ogłosiła koniec kariery i Vaya Con Dios. W 2013 roku artystka zaplanowała serię pożegnalnych koncertów. Sprzedaż biletów na warszawski występ ruszy już wkrótce.