Chris Botti jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie. Występuje solo oraz jako muzyk sesyjny - współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak: Sting, Aretha Franklin, Bob Dylan czy Paul Simon. Koncertował również z Dianą Krall, Jill Scott, Michaelem Bublé czy Rodem Stewartem.

Reklama

Botti odniósł też niezwykły sukces komercyjny. Ma na swoim koncie liczne nominacje do Grammy Awards oraz trzy pierwsze miejsca w zestawieniach Billboard's Jazz Albums.

W tym roku ukazała się najnowsza płyta solowa muzyka - "Impressions". Na albumie trębacz sięga po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki i przeboje jak "What A Wonderful World", "Summertime" czy "You Are Not Alone" R. Kelly'ego. Nie zabrakło też polskiego akcentu. Pierwszy utworem na albumie jest Preludium c-moll op.28 nr 20 Fryderyka Chopina.

Trasa koncertowa Chrisa Bottiego w Polsce prezentuje się następująco: 15 marca - Poznań, Sala Ziemi, MTP 16 marca - Gdynia, Hala Sportowo-Widowiskowa 17 marca - Warszawa, Sala Kongresowa 18 marca - Wrocław, Hala Orbita 20 marca - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca Wejściówki dostępne są do nabycia w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach biletin.pl, ebilet.pl, Ticketpro.pl i Eventim.pl.