Występ na LFO2013 będzie jednym z przystanków na trasie "Back To Bass", w ramach której Sting odwiedził nasz kraj w ubiegłym roku. Po raz pierwszy w ramach tego tournée zagra jednak na polskim stadionie. Jest to również pierwszy przypadek, kiedy artysta przyjął zaproszenie na festiwal w Polsce. A przyjął je, bo Life Festival Oświęcim promuje tolerancję i pokojowe współistnienie ludzi różnych ras, kultur, religii i narodowości.

Reklama

Sting aktywnie zaangażowany w działalność charytatywną (mocno wspiera m.in. Amnesty International - partnera festiwalu), osobiście zdecydował, że chce wystąpić na LFO. Podczas koncertu na stadionie MOSiR towarzyszyć mu będzie pięcioosobowy zespół w składzie: Dominic Miller (gitara), Vinnie Colaiuta (perkusja), David Sancious (instrumenty klawiszowe), Peter Tickell (skrzypce) oraz Jo Lawry (wokal). W repertuarze znajdą się utwory z całej kariery artysty, łącznie z tymi z czasów jego działalności w zespole The Police.

Bilety na finałowy koncert Life Festival Oświęcim z udziałem Stinga trafią do otwartej sprzedaży w czwartek, 24 stycznia. Na razie są dostępne dla fanów zrzeszonych w oficjalnych fanklubach artysty na całym świecie.