Grupie Franz Ferdinand bliżej do brytyjskiej sceny post-punkowej, melodyjnego grania z końca lat 70. i początku lat 80., z kolei Biffy Clyro to kontynuatorzy energii zaszczepionej w muzyce hardcore'owej kolejnej dekady, choć na ostatnich płytach zdecydowanie uładzonej, sprowadzonej do rozmiarów piosenek radiowych. Zarówno Franz Ferdinand, jak i Biffy Clyro słyną z rewelacyjnych, żywiołowych koncertów. W Krakowie spotkają się na jednej scenie 9 sierpnia.

Reklama

Franz Ferdinand mają na koncie trzy albumy i przynajmniej po kilka przebojowych singli na każdym z nich, żeby wspomnieć jedynie o "Take Me Out", "Do You Want To" czy "Ullyses". Od kilku lat cieszą się statusem headlinera na najważniejszych światowych festiwalach. Już niebawem ukaże się ich nowy album, którego fragmenty usłyszymy podczas CLMF 2013.

Biffy Clyro to doskonały przykład grupy, która wytrwale wypracowywała swoją pozycję na scenie muzycznej, z płyty na płytę, z koncertu na koncert, budując coraz liczniejszą grupę fanów. "Opposites", ich najnowsza, szósta płyta zadebiutowała na szczycie listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii.

Wcześniej udział w Coke Live Music Festival potwierdziła grupa Florence and the Machine. Bilety są już w sprzedaży do nabycia w Altersklepie i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro w cenach: karnet 2-dniowy 245 zł, karnet 2-dniowy z polem namiotowym 275 zł, bilety jednodniowe 155 zł.