Brytyjski duet house'owy Basement Jaxx, jeden z najbardziej popularnych zespołów muzyki tanecznej, wystąpi podczas pierwszego dnia Orange Warsaw Festival 2013. Występ Felixa Buxtona i Simona Ratcliffe'a poprzedzi show gwiazdy pierwszego dnia – Beyoncé. Co ważne, będzie to live set z zespołem.

Reklama

W 1994 roku wspólnie założyli wytwórnię Atlantic Jaxx Records i odnosili sukcesy na londyńskiej scenie house. O Basement Jaxx zrobiło się głośno, kiedy to w 1995 roku wytwórnia Virgin wydała ich single "Samba Magic". Utwór od razu stał się przebojem. W 1997 roku kolejny hit "Flylife" dostał się na listę Top 20. Są zdobywcami Brit Award, podwójnej platyny w Wielkiej Brytanii za album "The Singles", jak również nagrody Grammy za najlepszy album muzyki elektronicznej.

Basement Jaxx to autorzy takich przebojów jak "Where's Your Head At" czy "Red Alert", "Romeo", "Jus 1 Kiss, "Oh My Gosh". Znani są ze swojego oryginalnego brzmienia i zaskakujących pomysłów muzycznych, co stawia ich na piedestale muzyki elektronicznej i klubowej. Ich występy na żywo określane są jako niezwykle żywiołowe i porywające. Mieli już to okazję udowodnić podczas dwóch występów w Polsce w 2006 i 2009 roku.

Orange Warsaw Festival 2013 odbędzie się w dniach 25-26 maja w Warszawie na Stadionie Narodowym. Dotychczas swój udział potwierdzili: Beyoncé, Fatboy Slim, Cypress Hill oraz The Offspring. Sprzedaż biletów trwa. Bilety można kupić m.in. poprzez serwis Orangewarsawfestival.pl, eBilet.pl lub w salonach Empik.

megafon.pl
Reklama