Bob Dylan rozpocznie swoją europejską trasę koncertową w Oslo 10 października, a zakończy występem w londyńskiej Royal Albert Hall 28 listopada. Amerykański muzyk będzie promował swoją ostatnią płytę, "The Tempest", wydaną we wrześniu 2012 r.

Reklama

Autor takich utworów jak "Blowing in the Wind", "Mr. Tambourine Man" czy "Like a Rolling Stone" wystąpi w Danii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Szkocji, Luksemburgu i Anglii.

"The Tempest", wydana we wrześniu zeszłego roku, jest 35. płytą Dylana. Muzyk co roku wymieniany jest także w gronie kandydatów do literackiej Nagrody Nobla. Jest już laureatem nagrody Pulitzera z 2008 roku za "niezwykły wpływ na muzykę popularną i amerykańską kulturę, dzięki sile poetyckiej niezwykłego kalibru" jak brzmiało uzasadnienie wyboru. Otrzymał także Oscara za piosenkę "Things Have Changed", umieszczoną w filmie "Cudowni chłopcy" (2000) w reżyserii Curtisa Hansona. W 2012 roku Bob Dylan otrzymał Prezydencki Medal Wolności, został także nominowany do Orderu Legii Honorowej, najwyższego odznaczenia we Francji.

Bob Dylan występował w Polsce trzykrotnie, po raz ostatni w 2008 roku w warszawskim klubie Stodoła.