Na scenie w hali ocynowni ArcelorMittal Poland z utworami mistrza zmierzą się także artyści związani m.in. z kultowymi wytwórniami płytowymi Ninja Tune i Warp: Clark, Oneohtrix Point Never, Mira Calix i Emika.

Reklama

Skalpel to wrocławski duet, tworzony przez kompozytorów i producentów współpracujących ze sobą od 1998 roku. W 2001 roku dzięki rewelacyjnemu demo "Polish Jazz" nawiązali współpracę z legendarną brytyjską wytwórnią Ninja Tune i pod jej szyldem wydali dwa świetnie przyjęte albumy. Zespół jest znany z sięgania po polski jazz z lat 60. i 70., i konstruowania na jego bazie własnej autorskiej wizji współczesnej muzyki, łączącej to, co najlepsze w jazzie, hip-hopie i muzyce klubowej.

Płyty Skalpela zajmują wysokie miejsca w rankingach najlepszych polskich wydawnictw minionej dekady. Muzycy pracują właśnie nad trzecim albumem, który zostanie wydany w wytwórni Ninja Tune. Przypominamy, że zeszłoroczna, pierwsza odsłona projektu Polish Icons okazała się wielkim sukcesem.

Oprócz Skalpela, z utworami Krzysztofa Pendereckiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kilara, zmierzyli się DJ Food (Kevin Foakes aka Strictly Kev), King Cannibal (Dylan Richards), duet Grasscut (Andrew Phillips i Marcus O'Dair) oraz DJ Vadim (Vadim Peare). Bilety na koncert kosztują 99 złotych.