Debiutancki album Dawida Podsiadło "Comfort and Happines" nie tylko zdążył pokryć się platyną, ale jest także przebojem wszystkich serwisów streamingowych. To zasługa nie tylko znakomitego singla "Trójkąty i Kwadraty" (prawie 2 i pół miliona wyświetleń na Youtube), ale także samego wokalisty, który okazał się niezwykle zdolnym tekściarzem i kompozytorem.

Reklama

Wielką popularnością cieszy się także Ras Luta, również autor i wokalista, tyle, że wykonujący muzykę reggae. Związany z Eastwest Rockers, Ras Luta kilka lat temu z powodzeniem obrał równoległą do zespołu ścieżkę solowej kariery. Dwa albumu, w tym tegoroczny "Uratuj Siebie", to manifesty dojrzałego artysty, zaangażowanego rastafarianina.

Łagodna Pianka to debiutanci w składzie CLMF. Ich pierwszy album, "Najmniejsze przeboje" ukazał się w kwietniu i jest udanym przykładem gitarowego rocka, jakiego ciągle w Polsce brakuje. Przebojowo, bez zadęcia i z pomysłem.

Gwiazdami festiwalu, który odbędzie się w dniach 9-10 sierpnia będą: Biffy Clyro, Franz Ferdinand, Regina Spektor, Katy B, Florence and the Machine i Wu-Tang Clan. Bilety do nabycia w AlterSklepie i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro: Karnet 2-dniowy: 245 zł Karnet 2-dniowy z polem namiotowym: 275 zł Bilety jednodniowe: 155 zł.