Rudimental to trzej producenci i muzycy, Piers Agget, Kesi Dryden i Amir Amor oraz DJ Locksmith. Piers i Locksmith wychowali się na tej samej ulicy we wschodnim Londynie, Kesi mieszkał tuż za rogiem. Amir już jako 15-latek produkował hip-hopowe i garażowe bity z Plan B, Piers był szefem studia, a Locksmith i Piers wprawiali się w londyńskiej pirackiej stacji radiowej Deja Vu, gdzie przed nimi zaczynały duże gwiazdy, Dizzee Rascal i Kano.

Reklama

Dorastali słuchając wszystkiego, od grime'u po jazz i bluesa, od hip-hopu po house. Hitem "Waiting All Night" przywrócili świeżość przykurzonemu od lat 90. drum'n'bassowi. Wspólnymi elementami wszystkich utworów są nuty soulu i basu.

Rudimental znani są też ze współpracy ze wspaniałymi wokalistami: Emeli Sandé, MC Shantim, Johnem Newmanem czy Ellą Eyre. Debiutancki album formacji, "Home", ukazał się w kwietniu ubiegłego roku. Zespół Rudimental wystąpi na nowej scenie Here and Now Stage.

Wcześniej udział w festiwalu potwierdzili: MGMT, Phoenix, The Black Keys, Pusha T, Bokka i Pearl Jam. Bilety na festiwal Open'er do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro.