Po występie na Coachelli w kwietniu, który będzie ich koncertowych debiutem w 2014 roku, najbarwniejsi hip-hopowcy świata wyruszą w trasę, która obejmie ponad 40 letnich festiwali. Dodatkową okazją do świętowania będzie też 20-lecie studyjnego debiutu ("Southernplayalisticadillacmuzik" 1994).

Reklama

Dotychczas Outkast sprzedali 25 milionów płyt. W skład legendarnego duetu wchodzą André "André 3000" Benjamin i Antwan "Big Boi" Patton. Zespół powstał w 1992 roku i zaliczany jest do najważniejszych hiphopowych twórców w historii. Największy sukces formacja zdobyła za sprawą albumów "Aquemini" (1998) i przede wszystkim "Stankonia (2000), które przyniosły hity "Rosa Parks", "Ms. Jackson", "So Fresh, So Clean".

– To zaszczyt móc wykonywać taką muzykę, jaką się chce – mówi Big Boi. – Nie chodzi o myślenie poza wytyczonymi ramami – tylko o nieuznawanie tych ram w ogóle! Nie mogę się doczekać, aż znów zdobędziemy scenę z moim bratem André. W ostatnich latach obaj członkowie wydawali płyty solowe i angażowali się w projekty filmowe u boku największych światowych gwiazd.

Siódma edycja Orange Warsaw Festival odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage.

Bilety i karnety dostępne są na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Trzydniowe wejściówki kosztują od 519 złotych.

Reklama
megafon.pl