Lily Allen (a ściślej Lily Rose Beatrice Cooper) to brytyjska piosenkarka pop, a także aktorka. Jako pierwsza pokazała, że dzięki portalowi MySpace, na który w 2005 roku wrzuciła nagrania swoich kawałków można zrobić światową karierę. Jej debiutancki singel "Smile", wydany w czerwcu 2006 roku, od razu znalazł się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów.

Reklama

Album "Alright, Still" spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem fanów i sprzedał się w nakładzie ponad 2,6 miliona egzemplarzy na całym świecie. Przyniósł też artystce nominację do prestiżowych nagród: Grammy, BRIT czy MTV Video Music Award.

Kolejna płyta, "It's Not Me, It's You" (2009), zadebiutowała na pierwszym miejscu brytyjskiego zestawienia. Album zaprezentował też wyraźną zmianę stylu w twórczości artystki, która odeszła od wpływów reggae i ska w stronę electropopu.

W 2009 roku, Lily Allen ogłosiła przerwę w twórczości muzycznej, zajęła się w tym czasie rodziną, modą i założyła płytowy label, w którym wydaje nagrania innych artystów. W 2013 roku postanowiła wrócić na scenę. Nowy album zatytułowany "Sheezus" zaplanowany jest na ten rok.

Najbardziej pyskata wokalistka świata, która wprowadziła na salony słynny londyński akcent "cockney", eksperymentując jednocześnie wokalnie z jazzem, reggae i ska – komentuje Piotr Metz.

Wcześniej udział potwierdzili: Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Pixies, Florence And The Machine, The Kooks, Outkast, David Guetta, Kasabian, Timbaland, Snoop Dogg Aka Snoop Lion, Lily Allen, Bring Me The Horizon. Bilety i karnety dostępne są na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Trzydniowe wejściówki kosztują od 519 złotych.