The Prodigy to legendarna brytyjska grupa założona w 1990 roku przez Liama Howletta. Zespół, razem z The Chemical Brothers był pionierem gatunku big beat i znacząco przyczynił się do wzrostu jego popularności w latach 90. W czasie kariery, The Prodigy sprzedał ponad 25 milionów nagrań. Ostatni album – wydany w 2009 roku "Invaders Must Die" – zyskał ogromną popularność, czego zwieńczeniem było pierwsze miejsce na brytyjskiej liście sprzedaży, a także szczytowe miejsca na listach sprzedaży w Niemczech, Australii czy Norwegii. W 2012 roku zespół ogłosił, że pracuje nad nowym albumem "How to Steal a Jet Fighter", dotychczas nie podał jednak planowanej daty wydania. The Prodigy był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez media muzyczne, zdobywając dwie statuetki BRIT Awards w kategorii Best British Dance Act, trzy MTV Video Music Awards czy dwukrotną nominację do nagrody Grammy.

Reklama

Martin Garrix to holenderski producent muzyki elektronicznej i DJ. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Już w wieku 8 lat, zafascynowany koncertem Tiesto, wyraził zainteresowanie produkcją muzyczną. W 2011 roku zaczął wydawać pierwsze utwory, które zaowocowały podpisaniem kontraktu ze znaną w branży wytwórnią Spinnin's Records. Największą popularność przyniósł Garriksowi wydany latem 2013 roku utwór "Animals", który od razu po premierze stał się hitem w wielu krajach europejskich, zajmując pierwszą pozycję na listach w Belgii czy Wielkiej Brytanii. Popularność utworu przeszła najśmielsze oczekiwania i zapewniły młodemu Holendrowi sukces. W ciągu zaledwie pół roku liczba polubień na oficjalnym profilu artysty wzrosła z 200 tysięcy do niemal 3 milionów, a jego sety gromadzą imponującą publiczność. Wydawnictwo "Animals" sprawiło również, że Martin Garrix stał się najmłodszą osobą, która kiedykolwiek zajęła pierwsze miejsce na liście Beatportu. Najnowszy utwór – "Helicopter" – powtórzył sukces "Animals" i również znalazł się na pierwszym miejscu listy Beatportu. Garrix jest także najmłodszym DJ-em, który zagrał w słynnym klubie Privilege Ibiza na hiszpańskiej wyspie, a także jedyną osobą poniżej 18 roku życia, która bez problemu pojawiła się w składzie belgijskiego festiwalu Tomorrowland.

Skubas jest wokalistą o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu, wcześniej znany był głównie ze współpracy ze Smolikiem. W solowej odsłonie Skubas mocno zaskakuje niezwykle klimatycznym, akustycznym gitarowym brzmieniem o lekko folkowym, grunge'owym charakterze. W swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki. Jego debiutancki album "Wilczełyko" ukazał się 11 września 2012 roku. Skubas otrzymał nominację do Fryderyków 2013 w kategorii Debiut roku oraz Utwór roku za "Linoskoczka".

Siódma edycja imprezy odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym. Udział wcześniej potwierdzili m.in. Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Pixies, Florence And The Machine, Outkast, Kasabian, Timbaland, Snoop Dog, Lion, Lily Allen, Limp Bizkit czy I Am Giant. Bilety na Orange Warsaw Festival 2014 dostępne są już w sprzedaży na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim.