Elton John, zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Oscara i Grammy, zaśpiewa po raz pierwszy w Krakowie. Reginald Kenneth Dwight (rocznik 1947) podczas swojej długiej kariery wydał ponad 30 albumów. W 1994 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Rok później otrzymał Oscara za utwór "Can You Feel The Love Tonight" z animowanego filmu "Król Lew". W 1996 roku królowa Elżbieta II nagrodziła go Orderem Imperium Brytyjskiego, a dwa lata później nadała mu tytuł szlachecki. Dostał również nagrodę Royal Academy of Music, jako jedyny w historii kompozytor muzyki rozrywkowej.

Reklama

W jego kolekcji znalazły się Grammy, Billboard Magazine Award i American Music Award. Singel "Candle in the Wind" (z nowym tekstem napisanym specjalnie dla Księżnej Diany po jej tragicznej śmierci) pobił natomiast rekord sprzedaży – rozszedł się w liczbie ponad 33 milionów egzemplarzy. Pięć dekad od wydania pierwszej płyty w 1969 roku, Elton John wciąż tworzy niesamowitą muzykę.

W 2007 roku wydał album "Rocket Man – The Definitive Hits" zawierający osiemnaście jego największych hitów. W tym samym roku po raz pierwszy w historii cały jego dorobek artystyczny, na który składa się prawie 500 utworów, został udostępniony do legalnego ściągania z internetu.

Wydanie albumu "Rocket Man" zbiegło się z wyjątkową rocznicą dla Eltona – w marcu 2007 roku świętował 60. urodziny, bijąc w tym samym czasie kolejny rekord sześćdziesięciu koncertów w legendarnym Madison Square Garden w Nowym Jorku. Jak dotąd żaden artysta nawet nie zbliżył się do tej liczby.

Bilety na koncert Eltona Johna będzie można kupić od środy (4 czerwca) od godz. 12:00 za pośrednictwem Makroconcert.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz w salonach Empik.