Parov Stelar to austriacki producent i muzyk Marcus Füreder. Uwagę świata przyciągnął świetnym debiutanckim albumem "Rough Cuts" (2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień. Muzyka artysty w znacznej mierze opiera się jednak na naturalnych brzmieniach m.in. trąbki, kontrabasu czy fortepianu.

Reklama

Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak "Hotel Costes", "Many Ray" czy "Stress Free", a Polsce chociażby ze składanek z cyklu "Pinacolada". Ostatnie wydawnictwo muzyka to nagrany pod szyldem Parov Stelar Trio minialbum "The Invisible Girl", świetnie przyjęty przez prasę na całym świecie. W tym roku ukazał się także przebojowy singiel "Clap Your Heads".

Poprzednie koncerty zespołu w Polsce pokazały jak olbrzymi potencjał drzemie w ich chwytliwych, a przy tym wyrafinowanych utworach i jak doskonale sprawdzają się one w wersji na żywo. Bilety trafią do sprzedaży w najbliższy wtorek.