– To wspaniałe, że możemy powrócić na europejskie sceny – komentują muzycy Roxette. – Odzew, jaki otrzymujemy od naszej publiczności przez te wszystkie lata jest niesamowity i nie możemy się doczekać, aby ponownie spotkać się z fanami.

Reklama

Od przełomowego singla Roxette "The Look",który zdobył pozycję 1. miejsce na Billboard Singles Chart (marzec 1989) minęło 25 lat. "Listen To Your Heart", "It Must Have Been Love" i "Joyride" również zdobyły najwyższą pozycję w USA, a Roxette stało się jednym z największych zespołów popowych naszych czasów. Duet sprzedał ponad 75 milionów albumów.

Po długiej przerwie, w trakcie której Marie Fredriksson wracała do zdrowia po walce z nowotworem, razem z Perem Gessle powrócili na scenę w roku 2011. Wraz z nowym albumem "Charm School" i singlem "She's Got Nothing On (But The Radio)" Roxette ponownie zajęło wysokie pozycje na listach przebojów. W październiku 2014 zespół wyruszył w zupełnie nową trasę po Rosji, krajach bałtyckich i Finlandii, a w lutym zagrają jeszcze 7 koncertów w Australii i Nowej Zelandii. Potem Szwedzi zagrają serię występów po Europie.

Trasa ta będzie podsumowaniem 30-letniej kariery Roxette jako, że w 2016 roku przypada 30 rocznica ich istnienia. Dlatego właśnie trasa została nazwana "XXX – The 30th Anniversary Tour". Bilety na koncert w Warszawie pojawią się w sprzedaży 12 Listopada na Livenation.pl.