Róisín Murphy promować będzie zapowiadany na 11 maja, długo oczekiwany album autorski, "Hairless Toys". Już osiem lat minęło od wydania "Overpowered", czyli ostatniej płyty irlandzkiej artystki. W międzyczasie zdarzyły się kooperacje z Davidem Byrnem, Fatboy Slimem, Crookers i Hot Natured oraz niedawna EP-ka zawierająca covery włoskich klasyków popowych.

Reklama

Płytę "Hairless Toys" wyprodukował Eddie Stevens, który ściśle współpracuje z artystką od 1997 roku. Prace trwały pięć tygodni, a ich rezultatem było około 30 piosenek, z których ostatecznie osiem trafiło na premierowy krążek.

Zarówno fani, jak i przemysł muzyczny bardzo entuzjastycznie zareagowali na wieść o powrocie Róisín – trzy majowe występy w Londynie, Amsterdamie i Brukseli wyprzedały się w kilka godzin, a udział artystki w swoich programach ogłosiły tak renomowane imprezy, jak Sónar, Bestival, Electric Picnic i Berlin Festival.

10. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2015 roku, a wystąpią na niej: Noisia, Simian Mobile Disco (DJ set), High Contrast, Roni Size Reprazent live, Ben Klock, Marcel Dettmann, Tale Of Us, Audion live, Anja Schneider, Icicle – Entropy live, Fur Coat, Nervy, Kalipo live. Od poniedziałku 23 lutego, ceny biletów wzrosną o 30 zł. Do najbliższej niedzieli dwudniowa wejściówka kosztuje 160 zł, a trzydniowa 210 zł.