Ukrywająca się pod pseudonimem FKA twigs, Tahliah Debrett Barnett to brytyjska wokalistka, autorka tekstów i tancerka. Zadebiutowała w 2012 roku, wydając własnymi siłami składający się z czterech utworów zestaw "EP1". Niecały rok później, premierę miało drugie wydawnictwo artystki, "EP2", promowane singlem "Water Me". Pierwszy pełen album FKA twigs, zatytułowany "LP1", ukazał się 6 sierpnia 2014 roku i spotkał się z niezwykle pozytywnymi recenzjami krytyków. Wydawnictwo zostało nominowane do nagród BBC Sound of 2014, Mercury Prize oraz BRIT Award 2015. "LP1" znalazł się również na szczycie amerykańskiej listy dance/electronic albums.

Reklama

Palma Violets to brytyjski zespół rockowy założony w 2011 roku w Londynie przez Samuela Fryera i Chilli Jessona. Brzmienie formacji można określić jako mieszankę indie-rocka, garage z psychodelicznymi akcentami. Pierwszy singel, "Best of Friends", został wybrany jako kawałek roku 2012 przez czytelników magazynu "NME". Debiutancki album grupy, "180", został wydany w lutym 2013 roku nakładem wydawnictwa Rough Trade. Wydawnictwo przyniosło Palma Violets nagrodę NME w kategorii Best New Band. Magazyn określił też album jako "nową ścieżkę dźwiękową Twojego życia" a magazyn "Q" nazwał "jednym z najlepszych debiutanckich albumów dekady". Wydanie kolejnego albumu grupy, zatytułowanego "Danger in the Club", zaplanowane jest na maj 2015 roku.

Kari jest polską artystka, producentką i autorką piosenek, uznaną przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu debiutanckiej płyty "Daddy Says I'm Special", którą wydała jako Kari Amirian, artystka powróciła z "Wounds And Bruises". Nowe wydawnictwo pokazuje wyraźne zmiany w stylistyce, w której do tej pory poruszała się wokalistka. "Wounds And Bruises" to album surowych i jaskrawych kontrastów: pomiędzy energetycznym rytmem, a subtelną melodią, sferą ducha a rzeczywistością, między potęgą a kruchością, odwagą a spokojem. Charyzmatyczny wokal Kari miesza się z szeroką gamą dźwięków, od tribalowych beatów, po elektro i zmienia lat 80. W marcu 2014 utwór "The One" został umieszczony na tydzień na playliście BBC Radio 1 w ramach cyklu "BBC Introducing" i zebrał bardzo dobre recenzje od znanych brytyjskich dziennikarzy prowadzących audycje. Zaowocowało to występem Kari na BBC Radio's Big Weekend w Glasgow na scenie BBC Introducing.

Baasch to ceniony młody producent, wokalista i kompozytor. Jego debiutancka EP-ka "Simple Dark & Romantic Songs" wywołała spore zamieszanie na scenie elektronicznej. Znany z charyzmatycznych występów Baasch otwierał koncerty Tricky'ego i Bloodgroup, wystąpił na wielu festiwalach, dołączając do czołówki polskich artystów. Komponując ścieżkę dźwiękową do głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu Tomasza Wasilewskiego "Płynące wieżowce", Baasch zyskał międzynarodowe uznanie jako oryginalny twórca muzyki filmowej. Zremiksował również utwory takich artystów jak Rubber Dots czy Avtomat. Najnowsze wydawnictwo Baascha – "Corridors – będzie miało premierę 2 marca 2015 roku nakładem wydawnictwa Nextpop.

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na 3 scenach wystąpi 49 wykonawców. Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to: Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher´s High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, FKA twigs, Nosowska, Paloma Faith, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Mela Koteluk, Łąki Łan, Gooral, Palma Violets, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Kari, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, Baasch, Lari Lu oraz K Bleax. W sprzedaży są zarówno karnety jak i bilety jednodniowe. Każdy klient Orange może kupić maksymalnie 2 karnety lub 2 bilety jednodniowe w kategoriach GA, GA (D) i GA (KIDS) ze zniżką 15%. Bilety można kupić na Orangewarsawfestival.pl/bilety i Eventim.pl oraz w sieci stacjonarnych punktów sprzedaży Eventim.