Urodzona w Niemczech Lemper znana jest przede wszystkim ze swoich ról w musicalach. Grała m.in. w "Chicago" (w Londynie), "Kotach" (w Wiedniu), za rolę w wystawianym w Paryżu "Kabarecie" dostała Nagrodę Moliera dla najlepszej aktorki musicalowej. Ute ma też za sobą udział w legendarnym koncercie Rogera Watersa "The Wall – Live in Berlin" oraz role w filmach Petera Greenawaya i Roberta Altmana. We Wrocławiu wystąpi ze spektaklem "Last Tango in Berlin", w którym wykona piosenki Bertolta Brechta i Kurta Weilla, ale też Edith Piaf i Léo Ferrégo, do tego kompozycje Astora Piazzolli, a także własne do wierszy Pabla Nerudy i Charlesa Bukowskiego.
Reklama
Podczas przeglądu na pewno warto też zwrócić uwagę na występ urodzonej w Kongu Marie Daulne, czyli Zap Mamy. Do swojego najnowszego projektu "Eclectic FLaSH" zaprosiła m.in. beatboxerów. Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża także amerykański reżyser, aktor, kompozytor i tekściarz, znany z grupy The Billy Nayer Show, Cory McAbee.
Ciekawie zapowiada się wspólny koncert Gaby Kulki oraz jej ojca, wybitnego skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki. Będzie można usłyszeć nowe wersje piosenek z ostatnich płyt Gaby zaaranżowane na dwa kwartety: smyczkowy (Fair Play Quartet) i jazzowy. Inni polscy artyści imprezy to m.in.: Warszawskie Combo Taneczne i Same Suki.
W programie festiwalu znalazły się także pokazy filmowe, spektakle (m.in. oparty na biografii Violetty Villas), awangardowy Nurt Off oraz panele dyskusyjne. Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki w piątek 27 marca.
Festiwal Piosenki Aktorskiej | Wrocław, 20–29.03