Koncert muzyki alternatywnej Street Life nie tylko po raz pierwszy odbędzie się na stadionie, ale będzie miał również gwiazdę światowego formatu. Manu Chao to jeden z najbardziej zaangażowanych społecznie artystów na świecie. Alterglobalista, obrońca ubogich, zadeklarowany pacyfista – idealnie wpasowuje się w przesłanie LFO. Jego twórczość, tak jak Life Festival Oświęcim, łamie kulturowe i językowe granice. Urodzony w Paryżu muzyk śpiewa po angielsku, hiszpańsku, francusku, włosku – nierzadko potrafi połączyć te wszystkie języki w jednym utworze. Splata nie tylko różne mowy, ale też style - w jego utworach odnajdziemy brzmienia charakterystyczne dla takich gatunków jak rock, reggae, ska czy folk. Na scenie jest prawdziwym wulkanem energii.

Reklama

Na koncercie Street Life pojawi się również grupa polskich wykonawców, wśród nich – Bednarek i Afromental. Pierwszy z nich wprowadził muzykę reggae do polskiego mainstreamu – jego piosenki grane są przez największe stacje radiowe i telewizyjne w kraju. Początkowo występował z zespołem Star Guard Muffin, by później utworzyć grupę firmowaną własnym nazwiskiem. Z nią w 2012 roku nagrał krążek "Jestem".

Afromental to jeden z najbardziej ekspresyjnych polskich zespołów ostatnich lat. Siedmioosobowa grupa, założona przez Wojciecha Łozowskiego i Tomasza Lacha, istnieje już ponad dekadę. Ich ostatni krążek "Mental House" z 2014 roku stanowi połączenie radosnego, rytmicznego, energetycznego grania z ciężkimi brzmieniami.

Bilety na czwartkowy koncert Street Life kosztują 55 zł (67 zł do strefy Red Zone).

Kolejny punkt programu tegorocznego LFO to widowisko muzyczne "British Rock Symphony", które będzie można zobaczyć w środę 17 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury. Usłyszymy przeboje takich wykonawców, jak The Beatles, Queen, The Rolling Stones, U2, Led Zeppelin, Depeche Mode czy Eric Clapton, który był gwiazdą ubiegłorocznej edycji LFO. Dzięki orkiestrze symfonicznej, znane przeboje zyskają zupełnie inny wymiar, a całość dopełni wyjątkowa oprawa, obejmująca pokaz dud szkockich, efektownych tańców irlandzkich oraz nowoczesne wizualizacje. Bilety na "British Rock Symphony" są do nabycia w Oświęcimskim Centrum Kultury, przy ul. Śniadeckiego. Dwudniowe karnety na festiwal tylko do końca marca są dostępne w promocyjnej cenie od 229 zł. Bilety jednodniowe kosztują obecnie od 129 zł. Bilety i karnety do nabycia w zakładce Kup bilet http://lifefestival.pl/pl/kup-bilet oraz w sieciach Eventim i Ticketpro.

Reklama