Debiutancki album Drake'a (po serii doskonale przyjmowanych mikstejpów), "Thank Me Later", ukazał się w 2010 roku. Wśród gości i producentów znaleźli się m.in. Alicia Keys, Kanye West, Jay-Z, Timbaland i Lil Wayne, z którym do dziś raper łączy szczególna więź. "Thank Me Later" miał znakomitą prasę. Wydany w 2011 wspólny utwór z Rihanną, "Take Care", stał się międzynarodowym przebojem i sprawił, że zatytułowany tak samo album był jednym z najważniejszych w 2011 roku. "Take Care" dostał Grammy dla najlepszej płyty hiphopowej. To album, który w dniu premiery stał się klasykiem. I to bardzo popularnym klasykiem. W samych Stanach sprzedano ponad dwa miliony egzemplarzy.

Reklama

"Nothing Was The Same" – trzeci długogrający zestaw w dyskografii Drake'a zawierał m.in. "Started from the Bottom" oraz "Hold On, We're Going Home" – najlepszy utwór roku 2013 według portalu Pitchfork. Album został uznany płytą roku przez wszystkie liczące się media zajmujące się hip-hopem. "Rolling Stone" napisał o krążku i jego autorze: – Drake to ludzki raper. Inteligentny dzieciak, który jest w konflikcie ze sławą, sercem, rodziną, wszystkim oprócz potencjału swojego mikrofonu. To co sprawia, że jego samotność jest fascynującą podróżą, to waga emocji wsparta bitami.

Ogromnym zaskoczeniem okazała się nagła, nigdzie niezapowiadana premiera mikstejpu Drake'a "If You're Reading This It's Too Late". W lutym 2015 roku, już po premierze "If You Reading This...", Drake zrównał się z ponad 50-letnim rekordem The Beatles. Stało się to w momencie, kiedy w jednym tygodniu, w pierwszej setce listy Billboardu, aż 14 utworów należało do niego. Kanadyjczyk pobił także swój rekord – najczęściej odsłuchiwanej płyty w serwisie Spotify. W pierwszym tygodniu premiery "If You're Reading This..." streamowano zestaw ponad 17 milionów razy.

Tego lata Drake jest headlinerem dwóch najważniejszych amerykańskich festiwali – kalifornijskiej Coachelli i GovBall w Nowym Jorku. Do Europy przylatuje tylko na trzy koncerty. Dwa zagra w Londynie i jeden w Gdyni, podczas Open'er Festival. Festiwal odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni.