Matisyahu to amerykański wokalista, który w swojej twórczości łączy reggae, rock i hip-hop z żydowskim folklorem. Karierę zaczynał na początku XXI wieku – w 2004 roku wydał debiutancki album "Shake Off The Dust...Arise", z którego pochodzi jeden z jego najpopularniejszych singli, "King Without A Crown". W kolejnych latach ukazały się płyty "Youth" (2006), "Light" (2009) i "Spark Seeker" (2012).

Każdorazowo Matisyahu zbiera bardzo dobre recenzje, niejednokrotnie też był wyróżniany i nagradzany za swoją twórczość, m.in. w 2006 roku, kiedy został ogłoszony przez magazyn "Billboard" topowym artystą reggae. Początkowo na scenie występował w jarmułce, a jego teksty wielokrotnie dotyczyły relacji łączących go z Bogiem. Przełom nastąpił w 2012 roku przy płycie "Spark Seeker", na której można usłyszeć wyraźne elektroniczne inspiracje. Matisyahu pozbył się tu jarmułki i chasydzkiej brody, choć jego wiara pozostała niezmieniona.

Dorobek Matisyahu zamyka płyta "Akeda", która ukazała się w 2014 roku.

Bilety na koncerty Matisyahu w Polsce są już dostępne w punktach sprzedaży. Wejściówki na koncert w Gdańsku dostępne są m.in. na Tickets.soundrive.pl i w punktach stacjonarnych. Bilety na koncert we Wrocławiu można kupować na stronach Ticketpro.pl, Biletin.pl oraz Eventim.pl.