Zespół Europe powołany został do życia w 1979 roku (jako Force), a jego założycielami byli Joey Tempest, John Norum, Peter Olsson i Tony Reno. Grupa ma na koncie 10 studyjnych albumów oraz 3 koncertowe krążki, które znalazły ponad 20 milionów nabywców. W 1986 roku ukazał się trzeci album w dorobku formacji, "The Final Countdown", który okazał się przełomowym krążkiem w historii grupy i w samych tylko Stanach Zjednoczonych album kupiło ponad 3 miliony fanów i przez 70 tygodni płyta utrzymywała się na Billboardzie.

Reklama

To właśnie z tego krążka pochodzą hity "The Final Countdown" (który znalazł się na szczytach list przebojów w 25 krajach) czy też "Carrie". W 1992 roku formacja zawiesiła działalność, a reaktywowana została w 2003 roku i od tego czasu regularnie wydawała kolejne płyty ("Start from the Dark"/ 2004, "Secret Society"/ 2006, "Last Look at Eden"/ 2009, "Bag od Bones"/2012).

W marcu tego roku ukazał się najnowszy krążek zespołu, "War of Kings". – To taka płyta, jaką zawsze chcieliśmy zrobić odkąd byliśmy dzieciakami, słuchającymi Zeppelinów, Purpli i Sabbathów – anonsował Joey Tempest. – I kiedy usłyszeliśmy, jak wspaniale Dave Cobb wyprodukował Rival Sons, po prostu musieliśmy z nim pracować. Nasza przygoda ciągle trwa.

Płyta powstała w tym samym składzie, w jakim zespół nagrał "The Final Countdown": Joey Tempest, John Norum, John Leven, Mic Michaeli i Ian Haugland i właśnie w takim składzie formacja występuje na koncertach. Ceny biletów: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu Start sprzedaży 11.05.2015 godz. 12:00. Bilety do kupienia na Eventim.pl.