Ryan Keen urodził się w 1987 roku w Wielkiej Brytanii. Studiował muzykę komercyjną w Westminster University. Planował skupić się na prawie show-businessu bądź managemencie. Jednak po śmierci bliskiego przyjaciela zdał sobie sprawę, że życie jest nieprzewidywalne i krótkie. Postanowił spróbować sił jako tekściarz i wokalista.

Reklama

Sceniczny debiut Ryana to koncert z Lily McKenzie, następnie wystąpił u boku Delilah. Wkrótce, wspólnie z Joshem Friendem z zespołu Modestep rozpoczął pracę nad pierwszą EP-ką "Aiming For The Sun"(2010). W 2011 roku otrzymał propozycję supportowania Eda Sheerana podczas jego trasy koncertowej. W styczniu 2012 skończył nagrywać kolejną EP-kę "Focus", która otworzyła mu drzwi na sceny najważniejszych letnich festiwali.

W 2013 roku Ryan Keen supportował Plan B podczas iTunes Festival. Nagrał też kolejną EP-kę, "Back To The Ocean". Debiutancki album Ryana, "Room For Light", został wydany w roku 2013. Warto zaznaczyć, że młody muzyk nagrał i opłacił produkcję całej płyty z własnej kieszeni. Krążek jest różnorodny i melodyjny, łączy ciepłą elektronikę, niezwykły styl gitarowy Ryana, jego bogaty, zachrypnięty wokal oraz osobiste teksty utworów.

Bilety: przedsprzedaż 78 zł (88 zł w dniu koncertu).