Enter Shikari to brytyjska grupa post hardcore'owa, czerpiąca z wpływów muzyki elektronicznej. Zespół powstał w roku 2003 w St Albans, skąd pochodzą wszyscy członkowie formacji: Roughton "Rou" Reynolds, Liam "Rory" Clewlow, Chris Batten oraz Rob Rolfe. Debiutancki album Enter Shikari, zatytułowany "Take to the Skies", ukazał się 19 marca 2007 roku. Zaledwie tydzień po premierze płyta osiągnęła czwarte miejsce na UK Charts.

Reklama

Pod koniec 2008 roku muzycy rozpoczęli pracę nad drugim albumem, którą fani zespołu mogli na bieżąco śledzić za pomocą serii oficjalnych wideoraportów dokumentujących nagrania. Krążek promował utwór "Juggernauts", którego warstwa tekstowa stanowiła jednocześnie zapowiedź społeczno-politycznego przekazu nowej produkcji Enter Shikari. Nowa płyta, nosząca tytuł "Common Dreads", trafiła ostatecznie do sklepów 15 czerwca 2009.

Na początku 2012 roku Enter Shikari wydali trzeci w swym dorobku album – "A Flash Flood of Colour" – przez wielu recenzentów uznawany za szczytowe osiągnięcie formacji. W warstwie tekstowej płyta po raz kolejny porusza najważniejsze kwestie społeczno-polityczne, zawiera przede wszystkim wiele odniesień do kryzysu ekonomicznego. Muzycznie "A Flash Flood of Colour" to po raz kolejny świetne połączenie muzyki hardcore'owej z elektroniką. To z tego albumu pochodzą m.in. rewelacyjne "...Meltdown" i "Sssnakepit".

Na kolejny krążek muzycy Enter Shikari kazali czekać aż trzy lata. "Mindsweep" ukazał się w styczniu 2015. To pozycja równie mocna, jak jej poprzednicy – bezkompromisowa w warstwie tekstowej i muzycznej. Po letniej trasie koncertowej i występach na największych festiwalach (m.in. Open'er), zespół kontynuować będzie promocję "Mindsweep" w całej Europie na własnych, klubowych koncertach. W Polsce zagra: 27 września w Gdańsku (Parlament), 28 września w Warszawie (Proxima) i 29 września we Wrocławiu (Alibi). Bilety trafią do sprzedaży w najbliższą środę, 8 lipca.