Kompozytor, piosenkarz, aktor, autor, działacz społeczny, lider The Police. W trakcie swojej kariery (łącznie solowej oraz jako członek The Police) sprzedał blisko 100 milionów płyt i odebrał wiele nagród (m.in. 10 Grammy, 2 Brit, Złoty Glob, Emmy, trzy nominacje do Oscara, Billboard Magazine's Century Award oraz MusiCares 2004 Person of the Year). Jest także członkiem Songwriters Hall of Fame oraz został uhonorowany wyróżnieniem Kennedy Center Honors w grudniu 2014.

Reklama

Inspiracje do ostatniego albumu zatytułowanego "The Last Ship" Sting czerpał ze wspomnień społeczności stoczniowej z Wallsend w północno-wschodniej części Anglii, w której artysta urodził się i wychował. Spektakl o tym samym tytule, z muzyką i tekstami autorstwa Stinga, zadebiutował na Broadwayu w październiku 2014 (artysta otrzymał zaś nominację do nagrody Tony w kategorii Best Original Score).

Sting zagrał wreszcie w ponad 15 filmach, jest autorem dwóch książek, w tym "Broken Music" (bestsellerowy życiorys według "The New York Times"). Razem z żoną Trudie Styler założył w 1989 roku Rainforest Fund w celu ochrony zarówno lasów deszczowych, jak i ich rdzennych mieszkańców.

Bilety na koncert Stinga w Polsce wejdą do sprzedaży w ten piątek o 10.00 na LiveNation.pl.