13 listopada terroryści zaatakowali klub Bataclan w Paryżu, gdzie występował zespół. Po tragedii muzycy Eagles of Death Metal wrócili do Stanów Zjednoczonych i odwołali dalszą część tournée. Teraz podali nowe daty występów.

Do Polski kapela przyjedzie w wakacje. Koncert odbędzie się 9 sierpnia w Katowicach w MegaClubie. Formacja zagra też w Paryżu, 16 lutego, w Olympii. Fani, którzy byli w Bataclan 13 listopada będą uprawnieni do otrzymania darmowego biletu na koncert EODM w Olympia Theatre 16 lutego 2016.

– Paryżanie zawsze byli niesamowici dla nas, i nasze uczucie miłości do tego pięknego miasta i jego mieszkańców zostało wzmocnione milion razy w ciągu ostatniego miesiąca – mówi Jesse Hughes. – Przytłoczyły nas historie tych co przeżyli, tych zranionych i tych którzy stracili swoich ukochanych. Zawsze wiedzieliśmy, że wrócimy by dokończyć ten koncert. Czekamy na ten powrót w lutym, by kontynuować naszą misję dostarczania rock'n'rolla światu.

Reklama

Eagles Of Death Metal zagrają również na festiwalach w Wielkiej Brytanii – Reading i Leeds, które odbędą się 26-28 sierpnia.

Reklama

Najnowszy album Eagles of Death Metal, zatytułowany "Zipper Down", miał premierę w październiku 2015 roku.