Formacja zaplanowała 13 występów, które odbędą się od 4 marca do 11 kwietnia. Pierwszy koncert akustyczny zespołu Kult został zarejestrowany 22 września 2010 roku w warszawskim Och-Teatrze, przy współpracy z MTV Polska. Jeszcze w tym samym roku nagrania z tego wydarzenia zostały wydane na CD, DVD, blu-ray, a także na wyjątkowych płytach winylowych "MTV Unplugged". Wydawnictwo, zawierające niepowtarzalne wersje utworów zarówno z nowszych, jak i starszych krążków grupy, osiągnęło szczyty popularności i zyskało rzadko spotykane, najwyższe wyróżnienie muzyczne – status diamentowej płyty. Wiele zainteresowania wzbudziła nowa, oryginalna wersja przeboju Tadeusza Woźniaka "Zegarmistrz światła" oraz premierowy utwór "Szantowy".

Reklama

Po trzech latach od pierwszej trasy koncertowej, na której Kult wystąpił z tym niepowtarzalnym materiałem akustycznym, grupa po raz kolejny zabierze swoich fanów w muzyczną podróż bez prądu.

Oto harmonogram występów:
4 marca - Stodoła, Warszawa
5 marca - Stodoła, Warszawa
6 marca - Aula UMK, Toruń
13 marca - Aula Mickiewicza, Poznań
18 marca - Wytwórnia, Łódź
1 kwietnia - Sala Audytoryjna WCK, Wrocław
2 kwietnia - Centrum Kultury Katowice, Katowice
3 kwietnia - Auditorium Maximum, Kraków
5 kwietnia - Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
6 kwietnia - Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
9 kwietnia - KCK, Kielce
10 kwietnia - Centrum Kongresowe UP, Lublin
11 kwietnia - Opera Podlaska, Białystok
Bilety w cenie od 90 zł do 130 zł do nabycia: Stodola.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl. Sprzedaż biletów rusza 23 grudnia, o godzinie 14.00.

Reklama