Kazik Staszewski pokazał swoją rodzinę [ZDJĘCIA]
1 Stanisław Staszewski był poetą i bardem, którego teksty ("Celina", "Baranek" czy "Inżynierowie z Petrobudowy") rozsławili po latach syn Kazik z Kultem, Jacek Kaczmarski i Elektryczne Gitary. Żołnierz AK, wiezień obozu Ebensee, a po wojnie naczelny architekt Płocka, zmarł na emigracji w Paryżu w roku 1973.
PAP / Grzegorz Michałowski
2 Dziadek muzyka, Kazimierz Staszewski (1897 – 1968), był kierownikiem Szkoły Powszechnej nr 5 w Pabianicach. Był też założycielem i pierwszym prezesem pabianickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, obecnie noszącego jego imię.
PAP / Grzegorz Michałowski
3 Stanisław Staszewski jest od teraz nowym patronem jednej z ulic Pabianic. – Śledziłem za pośrednictwem internetu spory w pabianickiej radzie miejskiej. Wiem, że nie była to prosta sprawa, tym bardziej chwała i podziękowania za to, że została doprowadzona do końca – mówił lider Kultu podczas uroczystości nadaniem imienia Stanisława Staszewskiego pabianickiej ulicy.
PAP / Grzegorz Michałowski
4 Kazik i jego rodzina odwiedzili również Szkołę Podstawową nr 5, której dyrektorem był kiedyś dziadek współzałożyciela i członka zespołów Kult, KNŻ, El Dupa i Zuch Kazik.
PAP / Grzegorz Michałowski
5 Pięć lat temu na budynku przy ul. Zamkowej 65, w którym przyszedł na świat dziadek artysty, odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą trzem pokoleniom Staszewskich: Kazimierzowi, Stanisławowi i Kazikowi. Przy okazji wizyty w Pabianicach, muzyk złożył pod nią kwiaty.
PAP / Grzegorz Michałowski
6 Kazik Staszewski dał też w Fabryce Wełny w Pabianicach koncert z pięcioosobowym kwartetem ProForma, z którym wykonuje m.in. songi Nicka Cave'a.
PAP / Grzegorz Michałowski
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję