Multimedialny projekt został założony w 1970 roku przez Ralfa Hütter i Floriana Schneidera. To właśnie oni otworzyli elektroniczne Kling Klang Studio w Düsseldorfie w Niemczech, gdzie stworzyli i nagrali wszystkie albumy Kraftwerk. W połowie lat 70. zespół zdobył międzynarodowe uznanie dla swoich rewolucyjnych, elektronicznych pejzaży dźwiękowych. Stali się rozpoznawalni dzięki swoim muzycznych eksperymentom z robotyką i innymi technicznymi innowacjami.

Reklama

Ze swoja wizją przyszłości Kraftwerk stworzył ścieżkę dźwiękową dla cyfrowej ery XXI wieku. Ich kompozycje, w których użyte zostały innowacyjne techniki, syntetyczne głosy i skomputeryzowane rytmy, miały ogromny, międzynarodowy wpływ na niemalże wszystkie gatunki muzyczne: od electro po hip hop, przez techno do synthpopu. W 2014 roku Ralf Hütter i jego były partner zostali uhonorowani nagrodą Grammy za całokształt twórczości.

Bilety na koncert Kraftwerk 3-D w Operze Leśnej w Sopocie w cenie 199 zł trafią do sprzedaży w poniedziałek, 11 stycznia o 10.00 na LiveNation.pl.