To prawdziwa gratka dla wielbicieli pionierskiej formacji Kraftwerk. Dom Wydawniczy Rebis zapowiedział wydanie na rynku polskim napisanego w 64-bitowym rytmie (8 rozdziałów po 8 podrozdziałów) "Kraftwerk. Publikation". Książka zapowiadana jest jako najpełniejsza biografia poświęcona tej słynnej dusseldorfskiej formacji. Autor David Buckley z precyzją kronikarza spisał pełną blasków i cieni, wciągającą historię najbardziej tajemniczej i "antymedialnej" kapeli w historii muzyki popularnej - od jej początków pod koniec lat 60., jeszcze jako Organisation, po czasy współczesne.

Reklama

"Kraftwerk. Publikation" to jednak nie tylko historia legendy, ale szeroka, retrospektywna wyprawa w głąb muzyki przyszłości. Elementarz dla chcących lepiej poznać niełatwą historię prekursorów, zrozumieć powab, sens i nowatorstwo takich kompozycji oraz płyt jak: "Autobahn", "Die Mensch-Maschine" czy "Computerwelt". Zawarta w ich futurystycznych brzmieniach i tekstach wizja rzeczywistości wypełnionej komputerami czy robotami, gdzie człowiek oraz maszyna są sobie nawzajem niezbędne, to w XXI wieku samospełniające się proroctwo.

By zachować estetykę grafiki, towarzyszącej każdej płycie Kraftwerk, biografia zespołu wydana będzie w twardej oprawie z obwolutą i tłoczeniami w wysmakowanej, przygotowanej przez Malcolma Garretta, formie.

"Kraftwerk. Publikation" trafi na półki polskich księgarń już 18 czerwca. Dziesięć dni później Kraftwerk wystąpi w Poznaniu w ramach Malta Festival. Koncertowi towarzyszyły będą specjalne trójwymiarowe projekcje.