Maroon 5, urodzeni i wychowani w Los Angeles, ze swoim chwytliwym brzmieniem, pobudzającym wokalem i charakterystycznymi rytmami, ugruntowali swoją pozycję najdłużej utrzymujących się na szczycie gwiazd pop. Zespół zdobył swoją pierwszą z trzech nagród Grammy jako Najlepszy debiutujący artysta w 2005 roku i sprzedał ponad 17 milionów płyt na całym świecie. Pozostałe krążki Maroon 5 pokryły się złotem i platyną w ponad 35 krajach.

Reklama

Maroon 5 zdobyło uznanie fanów i krytyków hybrydowym brzmieniem rocka i R&B, jaki zaprezentowali na swoim debiutanckim albumie "Songs About Jane" i podwójnie platynowym "It Won't Be Soon Before Long", który zawiera takie hity jak "Makes Me Wonder" i "If I Never See Your Face Again". W 2010 roku zespół wypuścił swój trzeci album studyjny "Hands All Over" zawierający hity "Misery" i "Moves Like Jagger", który wspiął się na pierwszą pozycję na listach Top 40 i Hot AC oraz zajął pierwsze miejsce na Billboard Hot 100. "Moves Like Jagger" był również jednym z najlepiej sprzedających się singli w 2011 roku z 8,5 milionami kupionych kopii na całym świecie.

Wraz z sukcesem utworu na liście Hot 100, frontman Maroon 5, Adam Levine również stał się pierwszym artystą w całej 53-letniej historii tego zestawienia, który jednocześnie zdobył numer 1 jako członek zespołu oraz jako solowy artysta dostał się do Top 10, będąc bowiem współautorem i gościem specjalnym Gym Class Heroes w piosence "Stereo Hearts". W 2012 zespół wydał "Overexposed", który szybko umocnił status grupy jako lidera muzyki popularnej z całą kolekcją zdobywających wysokie pozycje na listach przebojów.

Najnowszy album Maroon 5, "V", zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia Billboard's Top 200 i podsumowuje muzyczną podróż grupy. Promujący płytę singel "Maps" ustanowił rekord najwyższego debiutu przez grupę na Top 40 radiowych przebojów po raz pierwszy od 18 lat i znalazł się na top 100 w 18 krajach.

Światowa trasa Maroon 5 rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych w lutym 2015. Bilety na koncert w Krakowie w cenach od 199 zł wejdą do sprzedaży 10 lutego o 10:00 na LiveNation.pl.