Kanadyjski producent Tiga zasłynął 15 lat temu coverem numeru "Sunglasses at Night" Coreya Harta. Efektu dopełnił teledysk z kontrowersyjną Amandą Lepore w roli głównej. Na jego debiutancki album "Sexor" trzeba było jednak poczekać aż do 2006 roku. W międzyczasie wydawał liczne kompilacje utrzymane w klimatach electro i house'u, na których od czasu do czasu zamieszczał swoje numery. Poza tym był bardzo aktywnym remikserem – przerabiał numery Gossip, New Young Pony Club czy Human League. Na kolejnym albumie "Ciao!" kontynuował swoją wizję rozerotyzowanego house'u i electro współpracując m.in. z Jamesem Murphym z LCD Soundsystem, Jasperem Dahlbeckiem, Gonzalesem i duetem Soulwax. Do niedawna znany był przede wszystkim z energetycznych DJ-setów, do których poza powyższymi gatunkami wplatał techno, funk, disco i wiele innych. W ubiegłym roku po raz pierwszy zaprezentował się w wersji live – z towarzyszeniem wieloletniego współpracownika Zyntheriousa oraz wizualizacjami kolektywu Pfadfinderei znanego ze współpracy z Paulem Kalkbrennerem i Moderatem. W takiej odsłonie wystąpi w Katowicach.

Reklama

Drugi artysta, który dołącza do składu imprezy to enigmatyczny niemiecki producent i DJ – Kassem Mosse. Gunnar Wendel, bo tak naprawdę nazywa się Kassem w swojej notce biograficznej pisze o sobie tylko, że "mieszka w Lipsku, produkuje muzykę elektroniczną i za dużo myśli". Na koncie ma jeden pełnoprawny album i trzy mniej lub bardziej nietypowe wydawnictwa (mini albumy, kasety i inne). Wydawał w wytwórniach takich jak Laid, Mikrodisko, FXHE, RVNG Intl czy prowadzonej osobiście Ominira, a jego muzyka wymyka się łatwym opisom i balansuje gdzieś pomiędzy minimalem, deep house'em i techno. Po ośmiu latach wydawania EP-ek i singli w 2014 roku wypuścił swój pełnowymiarowy debiut zatytułowany "Workshop 19", który został świetnie oceniony przez wpływowe serwisy takie jak Resident Advisor czy XLR8R. Kassem Mosse słynie z wyjątkowo wciągających występów na żywo, podczas których korzysta z licznych analogowych i cyfrowych sprzętów, na jego stole nie znajdziecie jednak laptopa.

Reklama

Zarówno Tiga, jak i Kassem Mosse wystąpią podczas głównej, festiwalowej części imprezy. Karnety dwudniowe, które aktualnie kosztują 200 złotych, podrożeją wraz z końcem lutego, więc warto się w nie zaopatrzyć już teraz. XI Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016 roku na terenie Muzeum Śląskiego i katowickiej Strefy Kultury.

Reklama