Tournée pod hasłem "20 Years of Placebo" wystartuje 13 października w Danii, a zakończy w Wembley Arena w Londynie 15 grudnia 2016. Na 29 października natomiast zaplanowano koncert grupy na warszawskim Torwarze. Set lista obejmować będzie piosenki, co do których zarzekałem się, że już ich więcej nie zagram – zapowiada Brian Molko. – Nadszedł czas, kiedy uświadomiliśmy sobie, co fani naprawdę chcą usłyszeć. Byli bardzo cierpliwi wobec nas… bardzo rzadko graliśmy nasze najbardziej komercyjne numery. Trasa z okazji 20 rocznicy wydaje się być dobrym momentem, by to zmienić. Taki mamy zamiar – obiecuje wokalista Placebo.

Reklama

Koncerty w ramach jubileuszowej trasy mogą być więc jedyną okazją, by usłyszeć takie piosenki jak "Pure Morning" czy "Nancy Boy", których Brytyjczycy nie grali od dekady i których prawdopodobnie już nie zagrają. Molko i spółka szykują też kilka innych niespodzianek dla swych wielbicieli. A tych w Polsce nie brakuje.

Bilety w cenie od 179 zł dostępne będą na stroniewww.LiveNation.pl. Przedsprzedaż ruszy w środę 16 marca o godz. 10, a sprzedaż ogólna w piątek 18 marca o tej samej porze.

Placebo ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych. Ostatni z nich – "Loud Like Love" – ukazał się w 2013 roku. Dwa lata później na rynek trafił koncertowy krążek "MTV Unplugged", będący zapisem występu grupy 19 sierpnia 2015 roku w London Studios.