Koncert odbędzie się w Warrington, a udział w nim zapowiedzieli m.in. The Kooks, The Coral, Liam Fray, The Blossoms, Hidden Charms, Eliza and the Bear oraz The Vryll Society. Dochód z biletów ma zostać przekazany rodzinom zmarłych muzyków z Viola Beach.

Reklama

Czterej członkowie młodego brytyjskiego zespołu Viola Beach i ich menadżer zginęli w nocy z 13 na 14 lutego w tragicznym wypadku na przedmieściach Sztokholmu. Kris Leonard (gitara), River Reeves (wokal), Tomas Lowe (bas), Jack Dakin (perkusja) oraz menedżer Craig Tarry mieli od 19 do 35 lat.

Indie-popowy kwartet z angielskiego Warrington przyjechał do Szwecji, by wystąpić na festiwalu "Where is the Music?". Po koncercie muzycy zespołu Viola Beach wsiedli do wypożyczonego samochodu, by wyruszyć w drogę na lotnisko. Auto z Brytyjczykami z nieznanych przyczyn nie zatrzymało się przed mostem zwodzonym (który był w tym czasie podniesiony i do którego dostępu broniły barierki) na przedmieściach Sztokholmu i wpadło do kanału z wysokości 25 metrów.

Zespół Viola Beach powstał w maju 2015 roku i dopiero rozpoczynał dobrze rokującą karierę. Ze świetnym przyjęciem spotkał się debiutancki singiel formacji "Swings & Waterslides", która grywała jako support na koncertach bardziej znanych grup. Drugi singiel bandu ukazał się w sklepach 22 stycznia 2016 roku. Poruszeni dramatem młodej grupy fani, rozpoczęli kampanię, dzięki której singiel "Swings & Waterslides" wrócił na brytyjską listę przebojów. Zyski ze sprzedaży również zostaną przekazane bliskim tragicznie zmarłych muzyków.