Artysta miał zaśpiewać 11 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków w ramach nowego cyklu zatytułowanego ICE Jazz, prezentującego światowe gwiazdy jazzu. – W związku z chronicznym problemem z gardłem i ogólnym przemęczeniem organizmu Bobby McFerrin odwołuje wszystkich kilkadziesiąt koncertów na świecie w najbliższych miesiącach – poinformował management artysty. W Krakowie wokalista miał wystąpić z projektem "Bobby McFerrin Loves Brasil".

Reklama

Odwołano także dwa inne, polskie występy McFerrina planowane na 28 i 29 czerwca. – Z przykrością informujemy, że w związku z przedłużającym się procesem leczenia i ogólnym przemęczeniem organizmu, Bobby McFerrin zmuszony jest odwołać i przenieść na 2017 rok zaplanowane na najbliższych kilka miesięcy występy – czytamy w komunikacie organizatorów. – Koncerty w Warszawie i Poznaniu, odbędą się w 2017 roku, w tych samych salach. Czekamy na potwierdzenie nowych dat przez artystę.

– Zakupione bilety na występy czerwcowe zachowują swoją ważność na nowy termin i nie będzie trzeba ich zwracać lub wymieniać – informują organizatorzy. – Ze względu na ogromne zainteresowanie czerwcowymi koncertami prosimy o rozważne decyzje związane ze zwrotami, gdyż bilety zwrócone trafią do sprzedaży na nowe daty i mogą się szybko wyprzedać. Osoby, które chcą dokonać zwrotu, mogą je realizować od 16 maja, w punktach ich zakupu za okazaniem potwierdzenie zakupu biletu.

Organizatorzy ICE Jazz zapraszają w tym samym terminie na inny koncert – pojedynek dwóch wirtuozów skrzypiec, Roby Lakatosa i Adama Bałdycha. Lakatos to jeden ze światowych wirtuozów skrzypiec –znany z "ognistych" kreacji muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Adam Bałdych to popularny zagranicą młody polski jazzmen, łączący klasyczny jazz z fusion i world music.

W ramach cyklu ICE Jazz w marcu tego roku zagrał w Krakowie Billy Cobham, uznawany za legendę bębnów, współtwórcę wizerunku współczesnego perkusisty. 26 czerwca zaplanowano koncert Pat Metheny Quartet. Słynny gitarzysta powróci do Krakowa po 31 latach.