Jedyny polski koncert artysty odbędzie się w ramach trasy "MyLife in Music", która rozpoczęła się w styczniu 2016 roku, a została zorganizowana dla uczczenia 60 lat pracy Morricone jako kompozytora i dyrygenta. – Czuję się zaszczycony uznaniem, jakiego doświadczyłem w ciągu ostatniego roku. Nagrody, słowa uznania od innych twórców, trasa z Quentinem Tarantino i przede wszystkim widok publiczności, która tak tłumnie przybyła na moje koncerty. Jestem gotowy na kolejną trasę i nie mogę już doczekać się kolejnych występów na żywo – mówi o jubileuszowym tournée Ennio Morricone.

Reklama

Podczas koncertu w Krakowie Maestro towarzyszyć będzie jego ulubiona Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Na scenie, razem z Morricone, pojawi się ponad 200 muzyków i wokalistów. Będzie można usłyszeć m.in. utwory z ostatniej ścieżki dźwiękowej artysty do "Nienawistnej Ósemki" – uhonorowanej Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Ennio Morricone to legenda świata muzyki – stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych (te najbardziej znane to: "Dawno temu w Ameryce", "Za garść dolarów", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", "Nietykalni" czy "Misja") oraz ponad 100 niezależnych dzieł. Muzyk otrzymał wiele nagród, w tym pięć nominacji do Oscarów (m.in. za "Misję" i "Nietykalnych") i statuetkę za "Nienawistną Ósemkę". W lutym 2007 roku odebrał również Honorowego Oscara za całokształt twórczości. Skomponowana przez Morricone muzyka do obrazu "Dobry,zły i brzydki" niezmiennie utrzymuje się na drugiej pozycji w rankingu 200 najlepszych ścieżek filmowych na świecie.

Reklama

Przedsprzedaż biletów na koncert Ennio Morricone w Krakowie rozpocznie się 13.06 o godzinie 9.00 na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży.