Tradycyjnie, na dwóch festiwalowych scenach zaprezentują się znani polscy muzycy reprezentujący różnorodne konwencje i style muzyczne, "tworząc prawdziwy konglomerat dźwięków" – zachęcają organizatorzy imprezy. Będzie można posłuchać m.in. electro popu, hip-hopu z domieszką rocka, alternatywy i elektroniki. Wstęp na koncerty jest zawsze bezpłatny.

Reklama

– Mamy nadzieję, że tegoroczna odsłona festiwalu Goodfest ponownie spotka się z dużym zainteresowaniem fanów muzyki. Specjalnie dla nich połączyliśmy odmienne artystyczne gatunki i style. Dzięki temu publiczność zebrana w Dębicy z pewnością znajdzie coś dla siebie – mówi Paweł Jezierski, menedżer ds. komunikacji z firmy będącej organizatorem festiwalu.

Na scenie głównej przed festiwalową publicznością wystąpi uznawana za "objawienie nurtu electro pop" Natalia Nykiel. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych polskich wokalistek Kayah przedstawi swoje najważniejsze i najbardziej popularne utwory. A Sokół i Marysia Starosta zaprezentują się we wspólnym projekcie, w którym"brudny i cyniczny rap Sokoła łączy się w muzyce z łagodnym, eterycznym wokalem Marysi".

Reklama

Do tych uznanych artystów na scenie głównej dołączą finaliści ogólnopolskiego konkursu "Goodfest Dobre dźwięki”", wyłonieni w głosowaniu internautów. Będzie to KOSMOS, Sztokholm i Can't Explain. – Bardzo nas cieszy, że internauci wybrali tak różnorodne zespoły, aby zagrały na festiwalu Goodfest. Dzięki temu duża scena w Dębicy zamieni się w prawdziwy tygiel dźwięków i stylów. Trzymamy kciuki za wszystkich finalistów i mamy nadzieję, że udział w konkursie Goodfest Dobre Dźwięki będzie dla nich ważnym momentem w artystycznym rozwoju – dodaje Jezierski.

Z kolei na scenie alternatywnej zaprezentują się Domowe Melodie, raper Taco Hemingway i młody duet tworzący nowoczesną elektronikę – The Dumplings.

Festiwal Goodfest organizowany jest od 2012 roku. Początkowo była to impreza muzyki alternatywnej. Na scenie festiwalowej prezentowali się młodzi polscy twórcy, m.in. Marika, L.U.C i DJ Envee, zespół R.U.T.A, Igor Boxx.

Podczas kolejnych edycji program imprezy rozszerzał się o inne style i gatunki muzyczne. Na scenie festiwalowej pojawił się polski pianista jazzowy i kompozytor Pianohooligan, wrocławski duet didżejów i producentów Skalpel, który na nowo łączy jazzowe nagrania, a także Brodka, Dawid Podsiadło, Kaliber 44, Fismoll, Rebeka, Kari. Gościem specjalnym jednej z edycji był rodowity dębiczanin Krzysztof Penderecki, kompozytor, dyrygent i pedagog.

Trzy pierwsze edycje imprezy odbywały się w ostatni weekend sierpnia, na koniec wakacji. W 2015 roku organizatorzy przenieśli festiwal na początek letniego wypoczynku, by nie kolidował z inną imprezą w Dębicy.