Polska muzyka jest silniejsza niszami niż gwiazdami. Od dawna widzimy, że ferment twórczy jest tam, gdzie większość mediów nie zagląda. My to będziemy robić, a osąd tego, czy artysta jest godny uwagi, czy też nie - pozostawiamy Wam, czytelnikom, bo większość obecnych tu artystów kontrowersje budzi. I dobrze. Przynajmniej nie są nudni jak szklanka wody.

Reklama

Eris Is My Homegirl
Narobili hałasu w programie "Must Be The Music", gdzie bardzo wpadli w oko Korze. Płyta "For The Most Beautiful One" trafi do sklepów 1 lipca, a muzycy żartują sobie, że nagrywanie płyty musiało trwać tyle lat bo...
"Wszyscy dziwią się i śmieją, że wydajemy debiut po pięciu latach" - mówi nam Ernest Kozłowski. "Tak naprawdę przez te pięć lat bardzo wiele przeszliśmy. Sukces, który odnieśliśmy w 2011 roku, był dla nas wielkim wyróżnieniem, ale też wielkim wyzwaniem. Po ponad dwóch latach przestaliśmy nawet koncertować, by w końcu pojawić się z czymś, co naprawdę spełnia nasze oczekiwania i mamy nadzieje, naszych słuchaczy również nie zawiedzie to co na nim usłyszą. "For The Most Beautiful One" nagrywaliśmy bardzo długo, ale myślę że efekt który uzyskaliśmy był tym zamierzonym, dopieszczonym w każdym calu".
A dopieszczali o tak:


Limboski
Zdecydowanie spokojniej prezentuje się Limboski, który sięga po repertuar bardowski, ale nie ogranicza się do jednego z jego nurtów. W Polsce facet z gitarą albo wyrywał murom zęby krat poganiany obławą, na młode wilki obławą, albo zapatrzony w Cohena i Dylana bezdusznie kowerował mistrzów.
Duszy Cohena i Dylana na płycie "One Man Madness" nie zabraknie, ale jest też inteligentny pokłon dla Lou Reeda, czy tak jak widzicie na załączonym obrazku - Charles Aznavura.

Reklama

Otsochodzi - Asfalt
Do Asfalt Records nie trafia się przypadkiem. Otsochodzi mimo tego że po tym świecie chodzi zaledwie od dwóch dekad ma ciekawe, niebanalne obserwacje rzeczywistości. Do tego niezłą technikę i świetną produkcję.

Skinny
Skinny Patrinni nie ma. Jest solo Skinny. I albo się go kupuje w całości albo nie. Jak zwykle w przypadku artystów ekspresyjnych jest dużo kontrowersji, wiele osób ma problem z przyjmowaniem tak prezentowanej muzyki. Nie posłuchacie - nie oceniajcie.

Żabson
Dla fanów mocno przyglądających się scenie hip-hopowej Żabson nikim nowym nie jest. Gra dziesiątki koncertów, coraz głośniej mówią o nim wielcy gracze jako o wielkiej nadziei sceny. Jego EP "Passion Fuits" można zamówić w necie za zaledwie 17 złotych. A numer można przesłuchać już teraz, za darmo

Cywinsky x Dorian
Tym, co przez wiele lat odstraszało wychowanych na innych dźwiękach od hip-hopu była produkcja. zostawmy na boku wszystko to, co wiedzą o nich ludzie z kręgów. Posłuchajcie nagrania zgodnie z zasadą Listen Without Prejudice.