Pierwszy dzień, piątek (29.07) to koncerty dwóch dużych gwiazd Audioriver. Najpierw zagra Jamie Woon, który przyjedzie ze swoją nową płytą "Making Time". Brytyjczyk nagrał album bardziej klasyczny od debiutanckiego "Mirrorwriting", mniej udziwniony, stonowany i w duchu retro. Co ważne, równie udany co poprzedni. Potem na scenie pojawi się jego koleżanka z Wysp (podobnie jak Jamie Woon ukończyła słynną BRIT School for Performing Arts and Technology) Ella Eyre. To obecnie jedna z najciekawszych wokalistek poruszających się w rejonach popu, r’n’b i neo soulu. Po tym jak zdobyła rozgłos wspólnym nagraniem z grupą Rudimental "Waiting All Night", wydała debiutancki krążek "Feline", i to z niego materiał zagra na kolejnym polskim koncercie. W piątek na pewno warto zobaczyć także francuskiego mistrza electro Danger, brytyjski zespół Leftfield oraz polskich artystów: audiowizualny duet RDKillers czy Xxanaxx.

Reklama
Sobota to przede wszystkim koncert projektu kanadyjskiego producenta i multiinstrumentalisty Ethana Katha – Crystal Castles. Jest szansa, że zaprezentują materiał, który ma ukazać się na ich nowym albumie. Na scenie pojawią się też m.in. londyński Gorgon City, DJ Shadow i powracający na Audioriver legendarny kanadyjski DJ i szef wytwórni Richie Hawtin. Do tego Polacy: Novika, Jaaa! czy Kamp!.
Niedziela będzie wyjątkowym dniem na Audioriver, bo koncerty nie będą odbywały się w nocy, jak w piątek i sobotę, ale w ciągu dnia. W miejscowym parku wystąpi urodzona w Chile DJ-ka Dinky, pochodząca z Tel Awiwu DJ-ka i producentka Magit Cacoon oraz wpływowa postać sceny elektronicznej, właściciel wytwórni Crosstown Rebels, Damian Lazarus.
To tylko promil artystów z programu Audioriver. Line-up jest tak bogaty, że przez najbliższe trzy dni fani elektroniki mogą mieć problem z wygospodarowaniem kilku godzin na sen.
Audioriver | Płock, 29-31.07 | Audioriver.pl
Reklama
P.S. Organizatorzy poinformowali właśnie, że po raz czwarty z rzędu bilety na festiwal zostały wyprzedane