Kowalska, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, wystąpi na koncercie wieńczącym festiwal, 24 czerwca. Lao Che, formacja grająca alternatywnego rocka, pojawi się dzień wcześniej.

Reklama

Kowalska wraca na Life Festival Oświęcim po siedmiu latach. Wokalistka od ponad 20 lat cieszy się popularnością. Debiutowała w 1994 r. album „Gemini”. Na koncie ma złote i platynowe płyty. Jesienią ukaże się nowy, pierwszy od niemal dekady, studyjny krążek wokalistki.

Zespół Lao Che powstał w 1999 r. Popularność zyskał dzięki wydanemu w 2005 r. albumowi „Powstanie Warszawskie”. Kolejne płyty umacniał jego pozycję na scenie alternatywnego rocka. Ostatni, jak dotąd, album zatytułowany „Dzieciom” ukazał się w ub.r. i uzyskał status platyny.

Trzydniowy 8. Life Festival Oświęcim rozpocznie się 22 czerwca. Oprócz Kowalskiej, Shaggy`ego, Scorpions i Lao Che wystąpią też m.in.: Messajah i Laura Pergolizzi, znana jako LP. Festiwalowi będą towarzyszyły wydarzenia teatralne i sportowe.

Pierwsza edycja oświęcimskiego festiwalu odbyła się w 2010 r. Jego ideą jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. Przesłanie wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów oraz martyrologii Polaków i innych narodów. Na festiwalu występowali już m.in. James Blunt, Peter Gabriel, Sting, Eric Clapton oraz Soundgarden i Queen.